Neden Aracınızı Skywell Elektrikli Araçlarla Değiştirmelisiniz?

Elektrikli araçlar geleceğin taşıma şeklidr ve Skywell, bu sektörün öncü markalarından biri. Skywell elektrikli araçları, performans, verimlilik ve çevre dostu olması özellikleri ile diğer markalardan net bir şekilde ayrılıyor.

Çevre Dostu

Skywell elektrikli araçlar, içten yanmalı motorlara göre pek tabiki daha az karbondioksit salımı yapar ve kirliliği azaltır. Bu araçlarda yakıt deposu, egzoz boruları gibi çevreye zarar veren bileşenler bulunmuyor. Avrupa birliğinde 2016 yılında yapılan araştırmada toplam karbondioksit emisyonlarının yaklaşık %30’unun ulaşımdan kaynaklandığını ve bunun %70’den fazlasının karayolu taşımacılığından kaynaklandığını bildirdi. Bu veriler bize elektrikli otomobillerin geleceğimizde çevremize sağlayabileceği katkılar için çok şey göstermekte.  Bu etkinin sebeplerini kısaca maddeleyecek olursak:

  • Egzoz Dumanı Bulunmaması : Elektrik motoru neredeyse hiç kirlilik yaratmaz ve pili şarj etmek için kendi fotovoltaik sisteminiz gibi yenilebilir enerji kaynakları kullanabilirsiniz.
  • Verim Yüzdesi Artışı: Elektrik üniteleri çoğu durumda verimlilik açısından içten yanmalı motorlardan çok daha yüksek verim verirler. Sanılanın aksine yüksek hızlara çıkma konusunda da hiç fena olmayan elektrikli arabalar ilerleyen teknolojiyi verimin yanı sırasaf performans için de içten yanmalı motorlarla yarışır duruma geldi.
  • Basit Tasarıma ve Uzun Ömre Sahip Olma : Elektrikli araçlar birçok kez sadece yakıt tüketmemesi ile çevre dostu olarak tanımlanmakta. Fakat sadece bu yönüyle değil diğer yönleriyle de bu konuda katkı sağlamakta. Basit tasarımları ve yapıları dolayısıyla elektrikli araçlar daha az bozulur ve günün sonunda daha az çevreye artık malzeme atığı oluşturur.

Sürüş Maliyeti Düşüklüğü

Elektrikli araçların yakıt maliyetleri yoktur. Bunun yerine şarj olurlar ve bu şarjla yollarına devam ederler. Ülkemizde ve dünyada fo sil yakıtların fiyatının yüksekliği, günden güne yükselmesiyle görüyoruz ki elektrikli araçlar sadece çevre dostu olmasıyla öne çıkmıyor yaşamları boyunca maddi avantajlarıyla da öne çıkıyor. Bunlar şöyle sıralanabilir :

  • Fosil Yakıt Kullanmaması sebebiyle normalin 4’te biri fiyatına şarj olabiliyorlar ve sürüşlerine devam edebiliyorlar.
  • Aynı bakımla daha uzun süre gidebilen elektrikli araçlar, maddi yönden cebinizi rahatlatacak şekilde fark yaratabiliyor.

Bu ve bunun gibi birçok özellik daha madde madde sıralanıp detaylandırılabilir. Yılın elektrikli araba ödülünü de kazanan Skywell ET5’e geçmenin  şimdi tam zamanı.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

WhatsApp Destek
💬 Yardım ister misiniz?
Merhaba, 👋
Yardımcı olmamızı ister misiniz?
Şimdi Ara